تخفیف ویژه برای صادرات محصولات پایین دستی پتروشیمی به کشورهای اوراسیا

خبرهای خوش رییس سازمان توسعه تجارت برای صادرکنندگان کالای ایرانی :

تولید کننده و پخش انواع کیسه های زباله,نایلون,نایلکس,سلفون, ترسبافان, صدفی, متالایز,استرچ فیلم,کیسه و فیلم بسته بندی متالایز,کیسه و فیلم سلفون,کیسه و فیلم ترسبافان,محصولات یکبار مصرف,ظرف غذا,چاقو,قاشق,چنگال,نی آبمیوه,کیسه های زیپ کیپ,کیسه فریزر فله ای,کیسه نونی,کیسه ها و لفافه های بسته بندی,سفره,خرید و فروش ضایعات پلاستیک,مواد پلاستیک آسیاب شده و گرانول,طراحی و راه اندازی ماشین آلات پلاستیکی,ماشین آلات صنعت پلاستیک,دستگاه دوخت اتوماتیک,دستگاه تولید نایلون و نایلکس
مذاکرات از حدود ١۶ ماه پیش با اتحادیه گمرکی اوراسیا متشکل از پنج کشور شروع شده است.
خوشبختانه به تازگی در بخش کالاهای صنعتی توافقات اولیه صورت گرفته است که می تواند توسعه نیز یابد.
محصولات پایین دستی پتروشیمی، انواع ظروف شیشه ای ، کابل و لوله و مصنوعات فلزی وسایر کالاها نیز در سطوح مختلف مشمول کاهش شده اند.
بر اساس این توافقات چنانچه ایران به کشور های عضو اوراسیا مانند روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، بیلاروس و ارمنستان صادرات کالا انجام دهد از بخشی از این کالا ها سود بازرگانی صفر و یا با تخفیف های ٢٠ تا ٨٠ درصد با امتیازاتی کم و بیش مشابه با محصولات ان ها در ایران دریافت خواهد کرد.
در مذاکرات دور پنجم در ارمنستان تا حدود زیادی کالاهای صنعتی مورد تبادل مشمول این توافقات شد که برای اقلام کشاورزی مذاکرات ادامه خواهد یافت.
بر اساس این توافقات کلیه کف پوش های ایرانی در صورت صادرات اتی به این کشورها و پس از نهایی شدن توافقات حداکثر تا اکتبر سال جاری میلادی مشمول حقوق گمرکی صفر درصد در کشورهای اوراسیا می‌شوند که این اقلام شامل انواع فرش دستباف، ماشینی، گلیم و گبه خواهند بود.
همچنین مذاکرات برای نهایی کردن فهرست اقلام کشاورزی ادامه دارد که در اکتبر امسال سران کشورهای عضو در خصوص نتایج این مذاکرات اتخاذ تصمیم خواهند کرد.

اضافه کردن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *